SIK SORULAN SORULAR

Paris Saint-Germain Academy Turkey, Futbol Akademisi’nde yer almak için öncelikle seçme ve seviye tespit antrenmanlarına katılmak gerekmektedir. Seçmelere katılmak için ana sayfada yer alan kayıt formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Kayıt Formunu doldurduktan sonra çağrı merkezimiz sizi arayacak seçme saatleri ve diğer detaylar hakkında bilgi verecektir. Daha detaylı bilgi almak için 0530 942 1886 numaralı Çağrı Merkezimize ulaşabilirsiniz.
Paris Saint-Germain Academy Türkiye, 3-19 yaş arası öğrencilere PSG Futbol Kulübü’nün felsefesini öğretmeyi amaçlayan bir futbol akademisidir. Paris Saint-Germain Academy Turkey, PSG – Paris Merkezinin zorlu inceleme, denetim süreci sonrasındaki başarılı sonuçları ile Türkiye temsilcisi olma hakkını almıştır. Paris Saint-Germain Academy Turkey'deki antrenmanlar, PSG Futbol Kulübü’ne bağlı alanında uzman Fransız ve Türk antrenörler eşliğinde gerçekleşmektedir.
Evet, Paris Saint-Germain Academy Turkey, Paris Saint-Germain Kulübü’ne bağlı resmi bir akademidir. Kulüp gözetiminde eğitim vermektedir.
Paris Saint-Germain Academy Turkey, 1 yıl boyunca belirlenen 3 ayrı programda eğitim vermektedir. (Hafta içi 2 gün-Hafta sonu 2 gün ve hedefi olanlar için 4 gün)
Paris Saint-Germain Academy Turkey, İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Mersin, Muğla, Erzurum, Diyarbakır, Trabzon ve Samsun olmak üzere 11 farklı ilde hizmet vermektedir. Okullarımızın adreslerine iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.
Antrenmanlar Paris Saint-Germain Metodolojisi doğrultusunda, Paris Saint-Germain Futbol Kulübü’nden gelecek teknik direktör ve Türkiye’den alanlarında uzman sertifikalı futbol antrenörleri eşliğinde yapılıyor. UEFA Pro ve UEFA A Lisanlı teknik direktörler hizmet veriyor.
Paris Saint-Germain Academy Turkey’e katılan her sporcu AmericanLIFE Dil Okulları eşliğinde İngilizce futbol eğitimi alır. Bu nedenle her sporcumuza akademimizin AmericanLIFE Dil Okulları ile hazırladığı Türkçe-İngilizce ve Fransızca sözlüğümüzü veriyoruz. Antrenörlerimiz ise saha içerisinde Türkçe komutların yanı sıra İngilizce ve Fransızca komutlar da vermektedir.
Hayır, eğitimlerimiz yatılı değildir.
Yeterli talep alınması halinde servis hizmeti sunulabilir.
Türkiye Futbol Federasyonu izinli ve onaylı Paris Saint-Germain Academy Turkey, hâlihazırda son derece güvenli tesisler içinde eğitim vermektedir. Mevcut güvenlik ekibine ek olarak tarafımızdan görevlendirilecek olan personel, çocuğunuzun güvenli bir ortamda antrenmanlarına devam etmesini sağlayacaktır.
Gruplar en fazla 16 öğrenciden oluşmaktadır.
Kardeş indirimi haricinde başka bir indirim sağlamamakta olup, yılda 1 kez düzenlediğimiz seçmeler ile yetenekli sporculara burs imkanı sunmaktayız.
Evet. Kız öğrenciler de futbol okulumuza kayıt yaptırabilir. Kız futbol takımı oluşturulmaktadır.
Paris Saint-Germain Academy Turkey, Futbol Union şirketi tarafından Türkiye’ye getirilmiş ve Türkiye'nin tüm haklarına sahiptir. İstanbul’da hem Avrupa hem de Asya Kıtalarında hizmet vermektedir. Ayrıca Ankara, Bursa ve Antalya gibi 11 farklı şehirde 16 farklı lokasyonda eğitim vermektedir. Tüm antrenman ve eğitim programları merkezden yayılır ve her yerleşkede aynıdır.
Paris Saint-Germain Academy Turkey’e katılan her sporcu U11 ve U19 yaş grupları arasında Global Spor Kulübü’nde lisanslandırılır ve gelişimi için Türkiye Futbol Federasyonu Liglerine katılır.